Ամբողջ աշխարհում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակված 80.422 դեպք
DXY.cn-ի վերջին տվյալներով՝ աշխարհում հայտնաբերվել է 80.422 մարդ, ովքեր հիվանդացել են նոր տեսակի կորոնավիրուսով: Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ ավելացել է այն մարդկանց թիվը, ովքեր կարողացել են վերականգնվել ու ապաքինվել կորոնավիրուսով վարակվելուց հետո:
Համաձայն վերջին տվյալների՝ աշխարհում հայտնաբերվել է 80 422 վարակված մարդ: Դրա հետ մեկտեղ, ամեն օր Չինաստանի սահմաններից դուրս վիրուսով վարակման հաստատված դեպքերի թիվը մեկ օրում ավելացել է 390-ով: Նոր տեսակի կորոնավիրուսից ընդհանուր առմամբ մահացել է 2.709 մարդ, ապաքինվել` 28. 001-ը: Իտալիայում գրանցվել է 322 դեպք, 11 մարդ մահացել է:
Իսկ Չինաստանի 31 նահանգներից ստացված տվյալների համաձայն, կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը անցնում է 78 հազարից, 2715 մարդ մահացել է, 29 745-ը՝ ապաքինվել և դուրս գրվել հիվանդանոցներից: Անցած մեկ օրվա ընթացքում Հուբեյի նահանգում գրանցվել է վարակի 401 նոր դեպք, մահացել է 52 մարդ:

80,422 Cases of Coronavirus Detected Worldwide
According to the latest data from DXY.cn, 80,422 people have been infected with the novel coronavirus worldwide. The same source reports an increase in the number of individuals who have recovered from the virus.
As per the latest figures, there are 80,422 confirmed cases globally. Additionally, the number of reported infections outside of China has risen by 390 in a single day. A total of 2,709 individuals have died from the new coronavirus, while 28,001 have recovered.
In Italy, 322 cases have been registered, with 11 fatalities reported. Meanwhile, data from China's 31 provinces indicate that the number of infected individuals has surpassed 78,000, resulting in 2,715 deaths and 29,745 recoveries.