ԱԺ աշխատակիցներին աշխատավարձի 125%-ի չափով պարգևավճար է հատկացվել, ընդհանուր՝ 304.000 դոլար. AntiFake
Մինչ Հայաստանում կորոնավիրուսային համաճարակի հետևանքով խորանում է տնտեսական ճգնաժամը, վատթարանում է մարդկանց սոցիալական վիճակը և պաշտոնական տվյալների համաձայն` տասնյակ հազարավոր քաղաքացիներ շարունակում են գործազուրկ մնալ, պետական կառույցներում չի դադարում պարգևավճարներ ստանալու պրակտիկան, գրում է AntiFake.am-ը:
Կայքը տեղեկացնում է, որ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հուլիսի 3-ին ստորագրել է Կ-83-Ա կարգադրությունը, որով միանվագ դրամական խրախուսմամբ աշխատավարձի 125 տոկոսի չափով պարգևատրել է Ազգային ժողովի աշխատակազմում մի շարք պետական ծառայողների և աշխատակազմի մի շարք աշխատողների։
AntiFake.am-ը հարցմամբ խնդրել է տրամադրել, թե ընդհանուր առմամբ որքան պարգևավճար են ստացել Ազգային ժողովի աշխատակիցները ԱԺ նախագահի կարգադրության համաձայն։ Ազգային ժողովից հայտնել են, որ պարգևատրման ընդհանուր գումարի չափը կազմել է 148.210.030 դրամ, որը համարժեք է մոտ 304 հազար ԱՄՆ դոլարին։

A 125% Bonus of Salaries Allocated to National Assembly Staff, Totaling $304,000: AntiFake
As the economic crisis deepens in Armenia due to the coronavirus pandemic, worsening the social situation of citizens, with official data indicating that tens of thousands remain unemployed, the…
As the economic crisis deepens in Armenia due to the coronavirus pandemic, worsening the social situation of citizens, with official data indicating that tens of thousands remain unemployed, the practice of receiving bonuses in state structures continues, reports AntiFake.am.
The outlet informs that the President of the National Assembly, Ararat Mirzoyan, signed the K-83-A decree on July 3, which awarded a one-time monetary incentive equal to 125% of the salary to several public servants and staff members in the National Assembly staff.
In response to an inquiry from AntiFake.am, the National Assembly was asked how much in total the employees of the National Assembly received according to the decree of the President of the National Assembly. The National Assembly reported that the total amount of the bonuses amounted to 148,210,030 AMD, which is equivalent to approximately 304,000 US dollars.