Ռուս ռազմական բուժաշխատողներն օգնություն են ցուցաբերել 1238 բնակչի, այդ թվում՝ 157 երեխայի. ՌԴ ՊՆ
2020-ի նոյեմբերի 14-ից մինչ օրս Արցախի նախկին բնակության վայրեր է վերադարձել 49264 մարդ՝  այս մասին hայտնում է ՌԴ ՊՆ կայքը:
Մարդասիրական ականազերծման կենտրոնի ինժեներ-սակրավորների խմբերը շարունակում են Արցախի տարածքի ականազերծման աշխատանքը: Մեկ օրվա ընթացքում մաքրվել են 1.5 հա տարածք, 1 կմ ճանապարհ և 1 բնակելի շինություն: Ընդհանուր առմամբ, 2020-ի նոյեմբերի 23-ից չպայթած զինամթերքից մաքրվել են 526.6 հա տարածք, 198.8 կմ ճանապարհ, 751 բնակելի շինություն, այդ թվում՝ 25 սոցիալական նշանակության օբյեկտ, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 23404 պայթյունավտանգ առարկա:
Ռուսաստանի բժշկական բրիգադներն ամբուլատոր և պոլիկլինիկական բուժօգնություն են ցուցաբերել Արցախի բնակչությանը: Ընդհանուր առմամբ, ռուս ռազմական բուժաշխատողներն օգնություն են ցուցաբերել 1238 բնակչի, այդ թվում՝ 157 երեխայի:
Ռուսաստանի խաղաղապահ զորակազմը, համագործակցելով ԿԽՄԿ-ի և Արցախի ԱԻՆ ներկայացուցիչների հետ, շարունակում է ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհվածների աճյունների որոնումն ու փոխանցումը:
Արցախում հակամարտության ժամանակ անհետ կորածների մասին տեղեկատվություն հավաքելու աշխատանքի սկզբից թեժ գիծը ստացել է 570 հեռախոսազանգ: Բոլոր դիմումները փոխանցվել են կողմերի հաշտեցման կենտրոնի որոնողական խմբերին:

Since November 14, 2020, a total of 49,264 people have returned to their former places of residence in Artsakh, according to information from the Russian Ministry of Defense website. The engineer-sappers of the humanitarian demining center continue their work in clearing landmines from Artsakh. In just one day, they cleared a 1.5-hectare area, 1 kilometer of road, and 1 residential building. Overall, since November 23, 2020, a total of 526.6 hectares of land, 198.8 kilometers of road, and 751 residential buildings have been cleared of unexploded ordnance, including 25 social significance facilities. Additionally, 23,404 explosive items have been discovered and neutralized.
Russian medical brigades have provided outpatient and polyclinic medical assistance to the population of Artsakh. In total, Russian military medical workers have rendered assistance to 1,238 residents, including 157 children.
The Russian peacekeeping forces, in cooperation with representatives from the ICRC and the Ministry of Emergency Situations of Artsakh, continue the search for the remains of those killed during military operations and their transfer. Since the start of efforts to gather information about the missing in the Artsakh conflict, the hotline has received 570 calls. All requests have been forwarded to the search teams of the parties involved in the reconciliation center.