Պաշտոնապես հաստատվել է Ակտաու-Երևան «SCAT» ավիաընկերության DV 5035 չարտերային չվերթը
Ղազախստանում ՀՀ դեսպանությունից տեղեկացնում ենք, որ պաշտոնապես հաստատվել է Ակտաու-Երևան «SCAT» ավիաընկերության DV 5035 չարտերային չվերթը, որը կայանալու է հունվարի 26-ին ժամը 08։00-ին։ Տոմսի արժեքը կազմում է 300 ամ․ դոլար։
Տոմսերը կարող եք գնել www.scat.kz կայքից (վաճառքը դեռ չի բացվել)։
Դեսպանությունը հիշեցնում է, որ ՀՀ կառավարության որոշմամբ սեպտեմբերի 11-ին դադարեցվել է ՀՀ տարածքում արտակարգ դրության իրավական ռեժիմը և ուժի մեջ է մտել կորոնավիրուսային հիվանդությամբ պայմանավորված կարանտին սահմանելու մասին ՀՀ կառավարության 1514-Ն որոշումը՝ համաձայն որի ՀՀ ամբողջ տարածքում 2020 թվականի սեպտեմբերի 11-ից, ժամը 17:00-ից մինչև 2021 թվականի հունվարի 11-ը ներառյալ սահմանվել է կարանտին, որի ժամկետը երկարաձգվել է մինչև 2021թ. հուլիսի 11-ը։

Official Confirmation of SCAT Airlines Charter Flight DV 5035 from Aktau to Yerevan
The Embassy of Armenia in Kazakhstan has officially confirmed the charter flight DV 5035 from Aktau to Yerevan operated by SCAT Airlines, scheduled for January 26 at 08:00.
The ticket price is set at 300 USD. Tickets can be purchased from the website www.scat.kz (sales have not yet opened).
The embassy reminds that, as per the decision of the Armenian government, the state of emergency legal regime in the territory of Armenia was lifted on September 11, and the government's decision 1514-N regarding the establishment of quarantine due to the coronavirus entered into force. According to this decision, a quarantine was established throughout the Republic of Armenia from September 11, 2020, at 17:00 until January 11, 2021, including, which has been extended until July 11, 2021.