Վթարի է ենթարկվել «Ջերմուկ գրուպ» ՍՊԸ-ի՝ շուկայի զարգացման պատասխանատուն. բախվել են Opel-ն ու ГАЗ 31029-ը
Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 4-րդ վաշտի հետաքննիչ Աղասարյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում օգոստոսի 18-ին Տավուշի մարզում տեղի ունեցած ավտովթարի փաստով։ Այդ օրը, ժամը 16։00-ի սահմաններում Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհի 124 կմ հատվածում բախվել են Տավուշի մարզի բնակիչ՝ 22-ամյա Հայկ Սարիբեկյանի վարած Opel Vectra մակնիշի և  Լոռու մարզի բնակիչ՝ 47-ամյա Արայիկ Մուրադխանյանի վարած ԳԱԶ 31029 մակնիշի ավտոմեքենաները։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով վերջինիս ուղևորներ՝ Լոռու մարզի բնակիչներ, 64-ամյա Շ. Է-ն և 33-ամյա Ս. Է-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Իջևան» բժշկական կենտրոն։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վարորդներից Հ. Սարիբեկյանը աշխատում է «Ջերմուկ գրուպ» ՍՊԸ-ում՝ որպես շուկայի զարգացման պատասխանատու։

Investigation materials are being prepared by Investigator Agasaryan of the 4th platoon of the 2nd police battalion regarding a traffic accident that occurred on August 18 in the Tavush province. On that day, around 16:00, a collision took place on the 124 km section of the Yerevan-Sevan-Ijevan highway between an Opel Vectra driven by 22-year-old Haik Saribekyan, a resident of Tavush, and a GAZ 31029 driven by 47-year-old Arayik Muradhanyan, a resident of Lori.
According to photojournalist Gagik Shamshyan, as a result of the accident, passengers from Lori, 64-year-old Sh. E. and 33-year-old S. E., were hospitalized with injuries at the Ijevan medical center.
According to G. Shamshyan, driver H. Saribekyan works at ‘Jermuk Group’ LLC as a market development officer.