Երևանում հնդկաստանի քաղաքացուց հափշտակել են 90.000 դոլար
Հունիսի 8-ին, ժամը 22.16-ին, ոստիկանություն էր զանգել Հնդկաստանի Հանրապետության մի քաղաքացի և հայտնել, որ կես ժամ առաջ մի տղամարդ, որին ճանաչում է և ունի կոնտակտային տվյալները, զենքի սպառնալիքով իրենից փող է վերցրել:
Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողները պարզել են, որ ժամը 21.30-ին անհայտ անձինք ատրճանակի սպառնալիքով Հնդկաստանի վերոհիշյալ քաղաքացուց հափշտակել են 90.000 դոլար, 35.000 դրամ և դիմել փախուստի:
Բաժնի քրեական հետախույզները ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում պարզել են հանցագործությունը կատարած անձանցից մեկի ինքնությունը: Բացատրական աշխատանքի արդյունքում 21-ամյա երիտասարդը ներկայացել է ոստիկանության Կենտրոնական բաժին և տվել բացատրություն: Նա ձերբակալվել է:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ հանցագործություն կատարած մյուս անձանց ինքնությունը պարզելու և հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Nearly 90,000 Prisoners Temporarily Released in Turkey Due to Coronavirus
Due to the coronavirus pandemic, the Turkish parliament has passed a bill for the temporary release of nearly 90,000 prisoners. This was reported by RIA Novosti. Under the initiative of the ruling…
Due to the coronavirus pandemic, the Turkish parliament has passed a bill for the temporary release of nearly 90,000 prisoners. This was reported by RIA Novosti.
Under the initiative of the ruling Justice and Development Party and the Nationalist Movement Party, individuals convicted of non-serious crimes will be released until May 31, after which they will continue to serve their sentences. The deadline may be extended depending on the dynamics of the pandemic's development.