Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 4544-ի
Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 4544-ի, վիրավորվել է 26725-ը։ Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Թուրքիայի իշխանություններին:
Ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ Հայաստանն աջակցում է որոնողափրկարարական աշխատանքների իրականացմանը: Այսօր Հայաստանի Հանրապետությունը փրկարարական ջոկատներ է ուղարկում Սիրիա և Թուրքիա՝ աջակցելու երկրաշարժի հետևանքով տուժած շրջաններում իրականացվող որոնողափրկարարական աշխատանքներին:
Մեկնող փրկարարական ջոկատների ծառայողներին ճանապարհել են ՀՀ ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանն ու փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանը:

Death Toll from Earthquake in Turkey Reaches 4544
The death toll from the earthquake in Turkey has reached 4544, with 26725 people injured. This information was reported by RIA Novosti, citing Turkish authorities.
Earlier, we reported that Armenia is supporting search and rescue operations. Today, the Republic of Armenia is sending rescue teams to Syria and Turkey to aid in the search and rescue efforts in the earthquake-affected areas.
The departing rescue teams were sent off by Armenia's Minister of Internal Affairs Vahe Ghazaryan and the Director of the Rescue Service, Deputy Minister of Internal Affairs Kamo Tsutsulyan.